Povstanie si načim uctiť vždy a všade!Fico sa asi zbláznil! Na oslavách vrahov z Povstania na Námestí SNP v Bratislave apeloval na veriacich, aby nezapreli Povstanie tak ako Peter Krista... Zdá sa, že Ficova vášeň robiť fetiš z marxistickej historiografie pokračuje od Jánošíka-vzor vlády cez „víťazné Slovenské národné povstanie“ porazené za dva mesiace... Skončí azda pri Kristovi-prvom komunistovi či Kristovi-vernom SMERákovi?

Neveriacemu Ficovi sa ako na Kristov život odkazujúcemu euroboľševikovi tak podarilo opäť raz nazbierať nejaké tie ľudové body a zároveň priblížiť cez Krista vražedné a ničivé vyčíňanie Povstalcov aj mladým kresťanom, ktorí by ho inak nikdy nemohli pochopiť. Množstvo nerozhodných a vo viere kolísavých, najmä mladých kresťanov na Slovensku zrazu mohlo nadobudnúť pocit, že Povstanie by sa azda naozaj nemalo zaprieť, lebo zapretie Krista Petrom bolo zbabelé, aj keď plynulo z Petrovej ľudskej prirodzenosti.

Fico začal využívať biblické motívy, pretože cíti, že potrebuje zviesť ideologický boj o generáciu mladých ľudí, ktorých starí rodičia boli a rodičia sú oddane veriacimi, ale ktorých deti nevedia svoju cestu k viere nájsť alebo sa naplno identifikovať s kresťanstvom, od ktorého ich stále častejšie odvádza konzum, pohanstvo, New age či východné náboženstvá. Fico si tak prispôsobil na slovenské pomery (na Slovensku by pre socialistu zaprieť kresťanstvo bolo samovraždou) manipulatívne techniky kultúrneho boja Frankfurtskej filozofickej školy, aby mohol spoločnosť mýtyzovať a sfanatizovať pre potreby ideológie svojej strany. Je jediným, o to väčšmi nebezpečným politikom na Slovensku, ktorý toto dokáže.

Títo nezorientovaní mladí kresťania by sa však mali predtým, ako vynesú nad Povstaním definitívny súd, spýtať svojich starých matiek a otcov: tí im už isto povedia, že boľševikom netreba veriť ani nos medzi očami, a že Povstanie nie je „chrbtovou kosťou slovenského sebavedomia“ ako ho nazýva Fico, lež „boľševickým sebavedomím bez chrbtovej kosti“, ako ho nazývajú kresťania.

Ako inak možno nazvať rozvrat hodnôt a domovov, ktoré Povstanie sovietskych výsadkárov a oklamanej luteránskej časti armády spôsobilo? V takzvanom Slovenskom národnom povstaní totiž šlo najmä o naplnenie skutkovej podstaty terorizmu, voči ktorému svojho času vyhlasoval boj aj sám doktor Fico...

V súvislosti s Líbyou je Ficove velebenie SNP zároveň symptómom schizofrénie takzvanej slovenskej ľavice, ktorá zároveň plače za Kaddáfím, ktorého režim deštruuje rebélia proti vlastnému štátu platená tentoraz zo Západu: presne ako tomu bolo počas Povstania na Slovensku, len „pomoc“ prišla vtedy z východu...

Ak sa ti článok páčil, môžeš ho zdieľať na sociálnych sieťach.

Zaujímavý projekt