V piatok 9. 3. navštívili mládežníci z o. z. Nové slobodné Slovensko Ekocentrum Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Ekocentrum Sosna má podľa svojich zakladateľov slúžiť ako „funkčná ukážka ekologickej, zdravej, estetickej, nízkoenergetickej a nízkorozpočtovej budovy s prírodnou záhradou“ – a tak sa budúce hlavy tradičných slovenských rodín aj so svojimi polovičkami chceli nechať inšpirovať ako bývať ekologickejšie.

Maroš Ambróz, vedúci poznávacej výpravy, na margo pohnútok, ktoré ho viedli k zorganizovaniu hromadnej návštevy Ekocentra Sosna v reportáži na domovskej stránke združenia uviedol:

„Každý bude určite raz postavený pred otázku: ako si zabezpečiť bývanie? Keď hľadáme na túto otázku odpoveď lacnú a účinnú, tak sa dostaneme k našim predkom, ktorí bývali jednoducho a dobre. Na stavbu svojho obydlia využívali zvyčajne materiály, ktoré sa nachádzali okolo nich, boli funkčné a nenáročné na údržbu,“

a svoju reportáž zakončil slovami:

„Verím, že sa do ekocentra ešte vrátime.“

To Ambróz ešte netušil, že potom, ako sa poďakuje riaditeľke RNDr. Silvii Szabóovej z o. z. Sosna e-mailom a pripojí v ňom odkaz na svoju reportáž umiestnenú na oficiálnej internetovej stránke o. z. Nové slobodné Slovensko – dvere Ekocentra sa jemu a jeho priateľom doslova a do písmena zabuchnú do budúcnosti pred nosom.

V očiach riaditeľky Ekocentra Sosna, RNDr. Silvii Szabóovej, sa z bezproblémovej partie národne sebavedomých Slovenov, s ktorými si predtým podávala ruku s úsmevom, razom stala skupinka extrémistov a na Ambrózov e-mail reagovala slovami:

Dobrý deň,

na jednej strane je dobre, že sa zaujímate o takéto alternatívne myšlienky, na druhej strane musím napísať nasledujúce riadky, ktoré sú nižšie:

o.z. SOSNA sa od svojho začiatku rezolútne dištancuje od akýchkoľvek nacionalistických a extrémistických skupín a združení.

Po prezretí činnosti a zamerania vašej organizácie, ktorá je naviazaná aj na politické strany a po konzultáciách s ľuďmi informovanými o vašich aktivitách je nám jasné, že vaša činnosť a filozofia je absolútne v rozpore s filozofiou našou.

Vašu návštevu v našom Ekocentre považujeme za náš hlboký omyl. Preto na našej web stránke budeme mať odteraz jasne uvedené, že exkurzie v našom zariadení nebudú poskytnuté skupinám, ktoré šíria rasovú, národnostnú a ideologickú neznášanlivosť. SOSNA si dôrazne NEPRAJE akékoľvek spojenie svojho mena so združením Nové slobodné Slovensko.

RNDr. Silvia Szabóová
riaditeľka

Miestny odbor Spoločnosti pre zachovanie tradícií v Bytči, ktorý sa venuje zachovávaniu dedičstva našich predkov po kultúrnej a duchovnej stránke, dnes zaslal riaditeľke Szabóovej protestný list, v ktorom sa okrem iného uvádza:

Čo hosť do domu, to Boh do domu! – a Vy, pani Szabóová, považujete Pána Boha vo Vašom dome v podobe návštevy za Váš „hlboký omyl“? Čo Vám ten liberálny Vietkong chrchľajúci, šklbajúci a kopajúci dnešnou dobou, porobil, pani Szabóobá, čo Vám sľúbili, čím sa Vám vyhrážali, kým ste dobrovoľne neopľuvali Pána Boha?
...
Pritom je to také smiešne, nízke, provinčné, úzkoprsé, hitlerovské a súčasne charli-chaplinovské ako sa „hrdo bojíte“, ako sa „pevne trasiete“ aj s tým svojím napechoreným sosnovitým ihličím, len aby ste neprišli o granty, o tú Vašu blahodárnu miazgu, o judášske ďengy z európskych či nórskych finančných mechanizmov – veď predsa, ja i Vy, obaja to dobre vieme – ak dostatočne nepreukážete svoju osobnú vieru v spásonosný prínos rektoskopie demokratických kloák, keď nebudete chodiť s nastaveným jazykom od jedného ústia vylučovacieho traktu k druhému, nebola by už viac žiadna Sosna ani borovička...
...
Dôležité však je, že ste ranili dušu mladého úprimného človeka naozaj ekologicky – čisto, e-mailom, bez nutnosti Váš otrávený šíp vytlačiť na triesky stromov.

Nuž, čo dodať? Zdá sa, že zelení alterglobalisti, alternatívna mládež a hlbinní ekológovia z o. z. Sosna forsírujúci verejnosti, ale najmä školopovinnej mládeži na svojich prednáškach pojmy ako pestrosť, inakosť a alternatíva majú iba na skok k rétorike útočného marxizmu, pre ktorý naozajstnú pestrosť predstavujú jedine odtiene červenej, inakosť zas iná než kresťanská a alternatívu zas každá okrem slovenskej.

Je však otázne, ako môže v takomto striktne rigoróznom duchu útočného marxizmu z meruôsmych rokov vystupovať riaditeľka inštitúcie jednak dotovanej z fondov Európskej únie hlásiacej sa k demokracii, a jednak inými liberálnymi mecénmi zdôrazňujúcimi heslo „byť free, cool, bez predsudkov and open“?

Tento článok sa páči 58 ľuďom. Ak sa páči aj tebe, môžeš ho zdieľať na sociálnych sieťach.

Zaujímavý projekt