Dav ľudí

V sobotu 25. júna vyjadrili v Bratislave národne uvedomelí občania Slovenska svoju nespokojnosť s prebiehajúcim procesom islamizácie Európy, ktorého tieň sa čoraz viac vznáša aj nad Slovenskom. Pochod nadväzoval na minuloročnú akciu. I keď bol počet účastníkov menší ako vlani, národovci aj tento raz početne predčili „antifašistov“.

Protest proti islamizácii

(Bratislava, 20.06.2015) V dnešný deň zažila Bratislava jedno z najväčších zhromaždení za posledné roky. Približne 8 000 ľudí sa zúčastnilo podujatia, ktoré bolo zamerané proti kvótam Európskej únie na prisťahovalcov a proti otvorenej imigračnej politike. Akciu podporili a s prejavmi vystúpili viacerí politici, občianski aktivisti, predstavitelia územnej samosprávy a ďalší.

Protest proti základniam NATO v Bratislave(Bratislava, 12.03.2015) Práve v čase, kedy masmédiá rozširujú tvrdenia, že so zahraničnou politikou USA u nás nesúhlasia prevažne iba anonymné (zrejme ruskými tajnými službami financované) a pochybné internetové stránky, sa dnes v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí napriek chladnému počasiu zhromaždilo približne 600 ľudí, aby vyjadrilo svoj nesúhlas s výstavbou základní Severoatlantickej aliancie na slovenskom území.

Ondrej Ďurica9. novembra sa v bratislavskej Dúbravke uskutočnil koncert Ondreja Ďuricu a jeho kapely. Úroveň vystúpenia v porovnaní s tou pri Petržalských bunkroch bola vzhľadom na podmienky neporovnateľne lepšia. Účastníkov bolo odhadom okolo 400 a väčšinu tvorili muži vo veku od 15 do 35 rokov.

Obnova rodiny – vzkriesenie národa (Zdroj: FB SHO)(Bratislava, 14. september 2013) V uliciach hlavného mesta sa dnes uskutočnil Pochod za ochranu manželstva, rodiny a výchovy detí rodičmi za účasti približne troch stoviek účastníkov. Po úvodných prejavoch na námestí SNP sa zhromaždení vybrali na pochod ulicami Bratislavy cez Hlavné námestie a skončili na Hviezdoslavovom námestí.

Bratislava bez náckov 2013

Po roku sa v Bratislave opäť stretli slovenskí národovci, aby si pripomenuli vznik prvej Slovenskej republiky. Tentokrát bol ústredným motívom celého podujatia boj za znovuzískanie samostatnosti a odmietnutie diktátu Európskej únie. Priebeh akcie bol však tradičný. Po odznení príhovorov striedaných pesničkami Miroslava Vranského sa zúčastnení presunuli na Martinský cintorín k hrobu prezidenta Jozefa Tisa. Tam odzneli posledné prejavy, boli zložené vence a zúčastnení sa pokojne rozišli. Poďme sa ale pozrieť na ľudí, ktorým táto akcia prekážala.

Polícia

Počas akcie konanej 17. novembra bola vyslovená výzva, aby sa všetci zúčastnili aj dnešnej blokády verejnoprávnych médií, pretože tie odmietajú poskytnúť nespokojným občanom priestor vo svojom vysielaní. Blokáda začala pokojne, no skončila policajným útokom na Štefana Potockého.

Kurta, Mihály, Flašíková-Beňová, Havran

Táto a mnohé ďalšie perly zneli z úst tzv. ľudskoprávnych aktivistov, ktorí sa zúčastnili blokády namierenej proti slušným ľuďom žiadajúcim bezpečný život na Slovensku. Akciu slušných organizoval Oskar Dobrovodský s Mariánom Mišúnom, ku ktorým sa pridalo ďalších 400 až 500 ľudí. Blokáda proti nim sa sformovala zrejme na podnet spisovateľa Michala Hvoreckého, no zhluk približne štyridsiatich ľudí nedokázal ani zaplniť cestu, tobôž niekoho blokovať.

Sporný pamätník na Konštantínovej ulici v Prešove Na orwellovské spojenia ako oslobodenie mesta, oslobodenie obce spájané s udalosťami z prelomu rokov 1944 a 1945, kedy frontová línia druhej svetovej vojny prechádzala cez Slovenskú republiku prinášajúc so sebou ukážky komunistického raja, som si už zvykol. Možno ani nie tak zvykol, ako som schopný ich prijať s vedomím, že ako káže zdravý rozum, tak aj tento zlozvyk ťahajúci sa z dôb červených historikov a politikov a celkovo z doby spred vyše 60 rokov sa časom prirodzene vytratí. Veď ako by mohlo pretrvať v spoločnosti označenie vojenského obsadenia územia zvrchovanej republiky cudzou agresívnou armádou ako – oslobodenie? Ale ja ako tvor naivný sa stále presviedčam o opaku.

Dúhový pride

Dnes sa prvýkrát na Slovensku uskutočnilo podujatie, ktoré malo za cieľ vyzdvihnúť homosexualitu ako niečo, na čo by mal byť človek hrdý. Tiekla pritom aj krv.

Policajné násilie

Vo včerajších večerných hodinách sa vďaka policajnej brutalite skončila spontánna demonštrácia v Šarišských Michaľanoch, ktorou sa malo upozorniť na cigánsku kriminalitu v danom regióne, ale aj celkovo na cigánsku problematiku. Akcie sa zúčastnilo okolo 200 národovcov a niekoľko stoviek miestnych obyvateľov.

Krátka história jednej tragickej udalosti

DrážďanyRuská armáda veľmi rýchlo postupovala smerom na západ a bola už približne 100 km od Drážďan. Očakávaná Jaltská konferencia mala mať veľký vplyv na usporiadanie povojnovej Európy a po vyhodnotení danej situácie bolo jasné, že v tejto chvíli by vlády spojencov mali využiť hromadného bombardovania ako prostriedku k nátlaku na Sovietsky zväz. A tak bolo pre spojenecké vojská potrebné ukázať vražednú silu, ktorú dokážu použiť proti civilnému obyvateľstvu. 13. a 14. februára 1945 sa spojenecká armáda teda rozhodla uskutočniť svoj plán.

Brána na cintorín VažecNa Slovensku sa nachádza 6 oficiálnych nemeckých vojenských cintorínov, kde odpočíva 12 199 nemeckých vojakov, ktorí bojovali na našom území spolu s našou armádou proti boľševizmu. Tieto cintoríny nájdete: Bratislava-Ružinov, Humenné, Hunkovce, Prešov, Zborov a Važec.

Važec sa nachádza 28 km od Popradu v Smere na Žilinu (vedľa cesty č. 18 (E 50) medzi obcami Važec a Štrba). Cintorín je hneď pri ceste a preto ho nikto neprehliadne. Panorámu vytvárajú krásne štíty Vysokých Tatier. Cestou zo smeru od Žiliny Vám neunikne pohľad na najznámejší slovenský vrch Kriváň.

Akcie organizované cez víkend Slovenskou pospolitosťou, Jednotou slovenskej mládeže a Novým slobodným Slovenskom sa nezaobišli bez incidentov.

Sobotňajšie pripomenutie výročia popravy Šuleka a Holubyho v mestskej časti Hlohovca v Šulekove prebehlo relatívne pokojne. Presun autobusmi a autami do Modry už taký pokojný nebol. Cestujúci idúci na akciu do Modry boli podrobení zbytočnej legitimácii.

V sobotu 27. mája 2006 sa v juhoslovenskom meste Šurany mal uskutočniť protest proti organizovaniu už 2. ročníka „Maďarského ostrova na Félvidéku“ – hudobného festivalu pomätených pohrobkov Horthyovcov, Szálassiovcov, odporcov Trianonu a ďalšej luzy. Ten sa uskutočňoval ešte približne o 20 km južnejšie v obci Komoča.

Včera sa na Námestí SNP napokon uskutočnilo zhromaždenie Iniciatívy za slobodu slova, ktoré ešte 1. februára mestská časť Bratislava – Staré Mesto protiprávne zakázala. Kým vtedy na zákaz stačilo konštatovanie, že: „zvolávatelia zhromaždenia boli alebo sú členovia Slovenskej pospolitosti...“ tentoraz mestská časť uvedený dôvod na zákaz zhromaždenia nepoužila.

Zaujímavý projekt