Washington D. C., USA: Pentagon začal na prikázanie amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho zostavovať rekčný plán pre prípad, že by boli Spojené štáty teroristicky napadnuté v rozsahu 11. septembra. Plán okrem iného obsahuje napadnutie Iránu atómovými zbraňami. V pláne je zmienka o 450 strategických cieľoch v Iráne, z ktorých niektoré majú byť napadnuté atómovými zbraňami. Jedným z týchto cieľov je iránske hlavné mesto Teherán.

Vynára sa tu otázka, prečo USA vychádzajú práve z teroristického útoku uskutočneného iránskou vládou. Zahraničná politika sa stále viac a viac začína podobať chorým schémam masového vraha, ktorý si vytvára imaginárnu šablónu, podľa ktorej uskutoční svoju ďalšiu vraždu.

Medzinárodné inšpekcie spojených národov nenašli žiadne dôkazy, žeby Irán pracoval na nejakom programe pre vývin jadrových zbraní, a že aj keby Irán mal jadrový program na vývoj zbraní, nemohol by ho uskutočniť skôr ako do 2015.

Všetko to USA nezaujíma, hlavne veľvyslanca OSN Johna Boltona, ktorý bol Bushom mávnutím ruky vymenovaný, bez toho, aby to bolo v súlade s ústavou, nechal hlasovať senát. Ako dôvod uviedol Bush momentálnu hrozbu pre USA, čo mu de facto dáva mocenský zákon do ruky. Bush už navrhol Boltona v marci tohto roku, čo bolo ale väčšinou senátu zamietnuté. Aj dnešný predseda svetovej banky a bývalý minister obrany Paul Wolfowitz, ktorý je okrem iného zodpovedný za vojnu v Iraku, nemá žiadne námietky proti atómovej vojne proti Iránu, veď je to „uskutočniteľné“.

Ak sa ti článok páčil, môžeš ho zdieľať na sociálnych sieťach.

Zaujímavý projekt