Chrysi avgi

V posledných rokoch sa v celej Európe stupňovalo napätie medzi pôvodným obyvateľstvom a prisťahovalcami. Kvôli tomu zaznamenali zvýšenú podporu národovecké strany, ktoré na problémy prameniace z multi-kulturalizmu upozorňovali už dávno. Posledným úspechom národovcov bolo, keď v prezidentských voľbách vo Francúzsku získala Marine Le Pen 17,90 %, čo v absolútnych číslach znamená 6 421 426 hlasov. Rovnako posilňuje aj grécka strana Nový úsvit (Chrysi Avgi). Práve tú si zobrali na mušku niektorí novinári.

Ako znak majú mať údajne upravený grécky meander, ktorý „nápadne pripomína svastiku“. Samozrejme, že vizuálny dôkaz novinári nepredložili, preto som si to musel overiť sám. Ešte pred hľadaním mi napadlo, že znak slnka (svastika) by pre stranu s názvom Nový úsvit bola aj vhodná a trefná. Následne sa mi však už na monitore začali objavovať vlajky strany. Ich podobu môžete vidieť v ilustračnom obrázku tohto článku.

Čiže táto lisovaná užovka pripomína paranoidným novinárom svastiku. Otáčam ju, krútim koncami, domýšľam si háky, no obstojný hákový kríž z toho vo svojich predstavách vymodelovať neviem. Napadlo mi ešte, že táto údajná svastika má byť vraj „modifikáciou“ akéhosi gréckeho meandra. Vyhľadávam teda grécky meander a nachádzam nasledujúce obrázky.

Grécky meander 1 Grécky meander 2 Grécky meander 3 Grécky meander 4

Ako možno vidieť, jedná sa o ozdobné lemovania, ktoré nemajú pevne stanovený tvar. Navyše, jeden z nich skutočne vyzerá ako svastika, avšak ten, ktorý používa strana Nový úsvit, má od neho ďaleko. Z toho usudzujem, že to bol iba ďalší pokus ako šíriť nepravdy medzi pohodlnými ľuďmi, ktorí si informácie nebudú overovať. My ostatní si však dobré pamätáme na to, ako farboslepí novinári hovorili o čiernych uniformách Slovenskej pospolitosti, pričom tá čierna bola taká slabá, až bola modrá. Preto si informácie overujeme.

Za zmienku stojí aj to, že i keď sa novinári snažia z tejto politickej strany urobiť fetišistov nacizmu, strana samotná považuje nemeckú politiku za hrozbu pre Grécko. Nehovoriac o tom, že nemeckú kancelárku vo svojich novinách zobrazili ako nepriateľa Grékov – obliekli ju do nacistickej uniformy, keďže na nacistov nemajú dobré spomienky, čo tiež svedčí o ich negatívnom vzťahu k nim.

Strašiť nacizmom je v našich končinách bežné. Nemusíte mať ani poňatia o nacizme a napriek tomu z vás nacistov urobia. Tento strašiak je overenou metódou ako zdiskreditovať osoby, organizácie a celé strany. Novinári cítia, že sa ich vzdušné zámky multi-kulturalizmu rúcajú a spolu s ilegálnymi prisťahovalcami si budú musieť hľadať nové domovy a zdroj obživy aj oni, preto kopú, škriabu a pľujú z posledného. Nech, svoj pád tým aj tak nezastavia.

Tento článok sa páči 56 ľuďom. Ak sa páči aj tebe, môžeš ho zdieľať na sociálnych sieťach.

Zaujímavý projekt